Sfânta Lumină de la Ierusalim a ajuns la Cluj-Napoca, sâmbătă, 27 aprilie 2019, în jurul orei 21.20, pe Aeroportul Internațional „Avram Iancu” din municipiu, fiind întâmpinată de o delegație a Mitropoliei Clujului, condusă de Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Andrei. Ierarhul a fost însoțit de exarhul mănăstirilor din Arhiepiscopia Clujului, arhim. Dumitru Cobzaru, precum și de delegațiile din cele nouă protopopiate ale eparhiei.

Lumina Sfântă va fi împărțită credincioșilor la Slujba Învierii Domnului, începând cu ora 00.00, la Catedrala Mitropolitană din Cluj-Napoca, precum și la parohiile din întreaga eparhie.

Mai multe detalii aici – Sfanta-lumina-a-ajuns-la-bucuresti/

Citeşte şi: Sfânta Lumină a coborât în Biserica Sfântului Mormânt din Ierusalim

Din aceeași categorie

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close