Cuvinte de învățătură ale Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Andrei, rostite în Catedrala Mitropolitană din Cluj-Napoca, în fiecare duminică seara, în cadrul programului catehetic

„O seară cu Domnul Hristos și cu Preasfânta Sa Maică”

Cateheză ÎPS Andrei – 1 iulie 2018

Cuvânt de învățătură al Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Andrei, rostit în Catedrala Mitropolitană din Cluj-Napoca, duminică seara, 1 iulie 2018, în cadrul programului catehetic „O seară cu Domnul...

Cateheză ÎPS Andrei – Liturghia Cuvântului – 20 mai 2018

Cuvânt de învățătură al Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Andrei, rostit în Catedrala Mitropolitană din Cluj-Napoca, duminică seara, 20 mai 2018, în cadrul programului catehetic „O seară cu Domnul...

Cateheză ÎPS Andrei – Liturghia Cuvântului – 13 mai 2018

Cuvânt de învățătură al Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Andrei, rostit în Catedrala Mitropolitană din Cluj-Napoca, duminică seara, 13 mai 2018, în cadrul programului catehetic „O seară cu Domnul...

Pagina 1 din 1212345...10...Ultima »

Înaltpreasfințitul Andrei

SÂNZIENELE

Pe 24 iunie sărbătorim Naşterea Sfântului Ioan Botezătorul. Această sărbătoare, prăznuită la solstiţiul de vară, îşi are temei biblic. Evanghelistul Luca ne relatează pe larg felul în care a venit pe lume cel mai mare dintre cei născuţi din femeie (Matei 11, 11). În...

ÎPS Andrei – Lupta cu păcatul – 12 iulie 2018

Cuvânt de învățătură al Înaltpreasfințitului Părinte Andrei, Mitropolitul Clujului, rostit la Mănăstirea Pantocrator cu hramul „Sfântul Paisie Aghioritul”, Protopopiatul Beclean, joi, 12 iulie 2018.