PS Vasile Someșanul a oficiat  în duminica a 28-a după Rusalii Sf. Liturghie în parohia clujeană Feleac. Slujba a fost oficiată în sobor de preoți și diaconi. Cu acest prilej, PS Vasile a adresat celor prezenți un cuvânt de învățătură, adresându-le îndemnuri duhovnicești despre cum pot ajunge pe Calea către Împărăția Cerurilor: “Această Cale ne-o descoperă Mântuitorul nostru Iisus Hristos prin smerenia Sa, prin ascultarea deplină față de Tatăl cel Ceresc și prin iubirea desăvârșită pe care o aduce în lume odată cu venirea Sa.”
Banii care s-au  strâns la Sf. Liturghie au fost acordați în sprijinirea Centrului de Îngrijiri Paliative ”Sf. Nectarie” din Cluj-Napoca.

 

Din aceeași categorie

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close