Campania Globală pentru Educaţie este un eveniment desfăşurat anual, la nivel mondial, de o coaliție de organizații neguvernamentale, sindicate şi grupuri de cetățeni din întreaga lume, iar începând cu anul 2001, este coordonat în România de Organizația Salvați Copiii. În acest an, sub sloganul ”Toţi copiii au nevoie de un profesor”, Campania Globală pentru Educație are ca temă de interes cadrele didactice. Punctul culminant al ediției este Săptămâna Globală de Acţiune, ce are loc în perioada 22 – 28 aprilie 2013, și reuneşte participanți din mii de școli, din aproximativ 100 de țări ale lumii.
 

Din aceeași categorie

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close