Chemarea „Vino și vezi!” reflectă miezul Evangheliei, dar indică și sensul icoanei, atât de specifice spiritualității Ortodoxe, și, de aici, și „metodologia misionară” a Bisericii noastre. O convertire, atât ca descoperire a credinței adevărate, cât și ca trecere dintr-o stare calitativă a credinței într-o alta superioară, se poate întâmpla, mai ales, prin apelul la o experiență duhovnicească aievea, personală și autentică.

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close