De partea celor care suferă stă Hristos: cu cei aflați în război, cu cei ce duc povara sărăciei, cu cei în nesiguranță, dar și cu cei lipsiți de libertate. Toți aceștia aflați pe o Golgotă, deodată cu crucea lor, în afara orașului, în afara preocupărilor celor însemnați, emarginați și nebăgați în seamă, la fel cum se arată Hristos, trăind cu fiecare în parte experiența lui personală în oricare ipostază s-ar afla, de la începutul și până la sfârșitul istoriei.

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close