Proiectul social „Sfântul Ioan cel Milostiv”

Contact:
Adresa: Cluj-Napoca, Str. Bisericii Ortodoxe nr. 10, jud. Cluj
Telefon: Tel. 0724.319.629

Proiectul social Sfântul Ioan cel Milostiv, Cluj-Napoca

Iniţiat în cadrul Parohiei „Sfânta Treime” din Cluj-Napoca acest proiect vine în sprijinul persoanelor cu venituri mici şi sănătate precară care se află în imposibilitatea de a-şi asigura necesarul zilnic de hrană. Pe lângă oferirea serviciilor de distribuire a hranei la domiciliu, în acelaşi timp, acest proiect este un act de filantropie socială al comunităţii parohiale al cărui scop este cultivarea solidarităţii şi a comuniunii frăţeşti concretizate în faptă. De asemenea, în cadrul proiectului se oferă o masă caldă în fiecare zi de marți beneficiarilor Centrului Social de Urgenţă din Cluj-Napoca.

Proiectul social „Sfântul Ioan cel Milostiv” – hrană la domiciliu pentru persoanele aflate în dificultate a fost înfiinţat în anul 2013 și are 20 de benefciari.

Responsabil: Pr. Baciu Cristian
Contact: