I. Posturi clericale categoria examen:

1. Preot paroh la Parohia Feldru II, Protopopiatul Năsăud, 2100 suflete, categoria I.

II. Posturi clericale categoria numire:

1. Preot paroh la Parohia Strâmbu, Protopopiatul Dej, 400 suflete, categoria a III-a.
2. Preot paroh la Parohia Tiocu de Jos, filia Cornești, Protopopiatul Gherla, 250 suflete, categoria a III-a.
3. Preot paroh la Parohia Berindu, Protopopiatul Huedin, 350 suflete, categoria a III-a.
4. Preot paroh la Parohia Budești Fânațe, Protopopiatul Beclean, 320 suflete, categoria a III-a.

• Pentru posturile de la categoria examen se pot înscrie preoţii cu vechime de cinci ani.
• Examenul se va desfășura după programa pentru parohiile de oraș.
• Pentru interviu se pot înscrie preoţii cu vechime de cinci ani, precum şi tinerii licenţiaţi în teologie care au susţinut examenul de capacitate. Interviul va consta în susţinerea a trei probe orale: predică, cateheză şi liturgică.
• Dosarele candidaţilor se vor depune la biroul Consilierului administrativ bisericesc până la data de 30 noiembrie 2016.

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close