Posturi pentru numire

1.      Preot paroh, la Parohia  Bobâlna, filia Pruni, protopopiatul Dej, 510 suflete, categoria a II-a. 

2.      Preot parohla Parohia nou înfiinţată Cutca, protopopiatul Gherla, 420 suflete, categoria a III-a.

3.      Preot paroh la Parohia Finişel, protopopiatul Cluj I, 600 suflete, categoria a II-a.

4.      Preot misionar – Centrul de servicii social comunitare Beclean, protopopiatul Beclean.

 

Posturi pentru examen

3. Preot slujitor la Parohia „Sf. Ioan Botezătorul” Cluj-Napoca, protopopiatul Cluj II.

 

·        Pentru posturile de la categoria examen pot candida preoţi licenţiaţi  în Teologie cu vechime în preoţie de minim 5 ani.

·        Pentru posturile de la categoria interviu se pot înscrie preoţii cu vechime de cinci ani, precum şi tinerii licenţiaţi în teologie care au susţinut examenul de capacitate. Interviul va consta în susţinerea a trei probe orale: predică, cateheză şi liturgică.

·        Dosarele candidaţilor se vor depune până în  data de 27 septembrie 2013.

 

  Din încredinţarea I.P.S. Arhiepiscop şi Mitropolit Andrei.

 

Consilier administrativ bisericesc                                 Secretar eparhial

                      Pr. Cristian Baciu                                               Dr. Valentin Vesa

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close