Posturi clericale categoria examen:

1. Preot paroh la Parohia nou înfiinţată „Sf. Prooroc Daniel” Floreşti, Protopopiatul Cluj I, fără  biserică şi fără casă parohială.

Posturi clericale categoria numire:

1. Preot paroh la Parohia Aruncuta, Protopopiatul Cluj I, 250 suflete, categoria        a III-a.
  2. Preot paroh la Parohia Ragla, filia Dumitriţa, Protopopiatul Bistriţa, 900 suflete, categoria a II-a.

• Dosarele candidaţilor se vor depune la biroul Consilierului administrativ bisericesc până la data de 25 august 2017.