Mai multe parohii din Arhiepiscopia Clujului primesc în acest post vizita Înaltpreasfințitului Părinte Andrei, Mitropolitul Clujului, Maramureșului și Sălajului.

În fiecare seară, de la ora 18, Înaltpreasfințitul Părinte Mitropolit va oficia în bisericile și mănăstirile din Arhiepiscopie,  Paraclisul Maicii Domnului apoi va ține o cateheză despre Maica Domnului.

Parohiile vizitate de ierarh sunt:

Marți, 1 august 2017, Parohia „Sfânta Treime” din Huedin

Miercuri, 2 august 2017, Parohia „Sfintii Arhangeli Mihail si Gavril” din Vultureni

Joi, 3 august 2017, Filia „Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil” din Fântânele, Parohia Matei

Vineri, 4 august 2017, Mănăstirea „Sfântul Ioan Iacob Hozevitul” din Piatra-Craiului

Sâmbătă, 5 august 2017, Parohia ,,Sfinții Arhangheli Mihail și Gavril” din cartierul Dâmbul Rotund, Cluj-Napoca

Duminică, 6 august 2017, Catedrala mitropolitană „Adormirea Maicii Domnului” din Cluj-Napoca

Din aceeași categorie

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close