Arhiepiscopia Vadului, Feleacului și Clujului a luat act de acuzațiile aduse ierodiaconului Chiriac Bărăian, de la Mănăstirea Florești, în Ziar de Cluj, ediția online din data de 14 aprilie 2023, și, în conformitate cu articolul 88, alin. 29 din Statutul pentru organizarea și funcționarea Bisericii Ortodoxe Române, chiriarhul a decis oprirea sus-numitului ierodiacon de la săvârșirea celor sfinte și a dispus cercetarea cazului.

De asemenea, pe durata cercetării cazului, ierodiaconul Chiriac Bărăian a fost suspendat din activitatea de la Radio Renașterea.

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close