Îndurerată comunitate a evreilor din Cluj-Napoca,

Ne exprimăm toată compasiunea noastră, acum când a plecat la Dumnezeu Robert Schwartz, Președintele comunității dumneavoastră.

Om integru, credincios, manierat și, cu sufletul deschis înspre noi, spre toți, credem că, după cuvântul proorocului Daniel „va lumina ca strălucirea cerului și cei pe care i-a îndrumat pe calea dreptății vor fi ca stelele în vecii vecilor” (Daniel 12,3).

Ne va lipsi și îi vom simți absența atunci când vom participa la solemnitățile dumneavoastră.

Dumnezeu să-i facă parte de odihnă, iar celor dragi, dumneavoastră tuturor, vă transmitem cuvântul nostru de condoleanță.

 

ANDREI

Arhiepiscopul Vadului, Feleacului şi Clujului

şi Mitropolitul Clujului, Maramureşului şi Sălajului

Din aceeași categorie

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close