I. Posturi pentru examen:

1. Preot paroh, Parohia Ortodoxă Câmpia Turzii II, Protopopiatul Turda, categoria I.

Dosarele candidaţilor se vor depune până la data de 20 aprilie 2013.
Examenul va avea avea loc în data de 22 aprilie 2013, ora 7,00 (Sfânta Liturghie), ora 10,00 – Proba scrisă, ora 12,00 – Proba orală.

II. Posturi pentru numire:
2. Preot paroh, Parohia Ortodoxă Păniceni, filia Dumbrava, protopopiatul Huedin, 420 suflete, categoria a III-a.
Interviul va avea loc în data de 22 aprilie 2013, orele 10.00.

Vicar eparhial             Consilier administrativ bisericesc

Pr. Iustin Tira               Pr. Cristian Baciu