1. Posturi clericale categoria examen:
  2. Preot paroh la Parohia „Ioachim şi AnaCluj-Napoca, Protopopiatul Cluj II, 700  suflete, categoria I – oraş.
  3. Preot paroh la Parohia Băiţa, Protopopiatul Gherla, 300 suflete, categoria a III-a.
  4. Preot paroh la Parohia Monor, Protopopiatul Bistriţa, 850 suflete, categoria I.

1. Posturi clericale categoria numire:
  2. Preot paroh la Parohia Aşchileu Mare, Protopopiatul Cluj I, 550 suflete, categoria  a II-a.
  3. Preot paroh la Parohia Iacobeni, Protopopiatul Turda, 300 suflete, categoria  a III-a.
  4. Preot paroh la Parohia Bogata de Sus, filia Calna, Protopopiatul Dej, 350 suflete, categoria a III-a.
  5. Preot paroh la Parohia Dumbrăveni, Protopopiatul Beclean, 580 suflete, categoria a II-a.

• Dosarele candidaţilor se vor depune la biroul Consilierului administrativ bisericesc până la data de 28  octombrie