Posturi clericale categoria examen:

1.        Preot paroh la Parohia Dezmir, Protopopiatul Cluj I, 1300 suflete, categoria I.

2.        Preot paroh la Parohia nou înființată „Sfântul Ierarh Pahomie de la Gledin” Bistriţa, Protopopiatul Bistrița, fără biserică şi fără casă parohială.

·        Pentru posturile de la categoria examen se pot înscrie preoţii cu vechime de cinci ani.

·        Examenul se va desfășura după programa pentru parohiile de oraș.

·        Dosarele candidaţilor se vor depune la biroul Consilierului administrativ bisericesc până la data de 25 mai 2016.