Posturi clericale categoria numire:

  1. Preot paroh la Parohia Soporu de Câmpie, Protopopiatul Turda, 900 suflete, categoria a II-a.
  2. Preot paroh la Parohia Măgoaja, Protopopiatul Dej, 280 suflete, categoria a III-a.
  3. Preot paroh la Parohia Chețiu, filia Bozieș, Protopopiatul Beclean, 550 suflete, categoria a II-a. 
  • Pentru categoria numire se pot înscrie la interviu preoţii cu vechime de cinci ani, precum şi tinerii licenţiaţi în teologie care au susţinut examenul de capacitate. Interviul va consta în susţinerea a trei probe orale: predică, cateheză şi liturgică.
  • Dosarele candidaţilor vor fi depuse până în data de 26 ianuarie 2024, la biroul consilierului administrativ bisericesc.
Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close