LISTA PAROHIILOR VACANTE  ianuarie  2014

 

                                                   

 

                              Posturi pentru numire:
 

1.      Preot paroh, Parohia Batin, Protopopiatul Dej,  580 suflete, categoria a II-a.

2.      Preot paroh, Parohia Posmuş, Protopopiatul Bistriţa, 610 suflete, categoria a II-a.

3.      Preot paroh, Parohia Nimigea de Sus, Protopopiatul Năsăud, 510 suflete, categoria a II-a.

 

·        Pentru posturile de la categoriainterviu se pot înscrie preoţii cu vechime de cinci ani, precum şi tinerii licenţiaţi în teologie care au susţinut examenul de capacitate. Interviul va consta în susţinerea a trei probe orale: predică, cateheză şi liturgică.

·        Dosarele candidaţilor se vor depune la biroul Consilierului administrativ bisericesc până la data de 30 ianuarie 2014.

·        Interviul va avea loc în data de 3 februarie 2014, orele 1000.

 

                    Din încredinţarea I.P.S. Arhiepiscop şi Mitropolit Andrei.

 

            Vicar eparhial                                                Consilier administrativ bisericesc                             

            Pr. Iustin Tira                                                         Pr. Cristian Baciu      

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close