Posturi pentru interviu:

 

1.      Preot paroh la Parohia Brăişoru, Protopopiatul Huedin, 65  suflete, categoria a III-a

2.       Preot paroh la Parohia Someşu Cald, Protopopiatul Huedin, 110 suflete, categoria a III-a.

 

·        Pentru interviu  se pot înscrie preoţii cu vechime de cinci ani, precum şi tinerii licenţiaţi în teologie care au susţinut examenul de capacitate. Interviul va consta în susţinerea a trei probe orale: predică, cateheză şi liturgică.

·        Dosarele candidaţilor se vor depune la biroul Consilierului administrativ bisericesc până la data de 20 februarie 2016.

                  Din încredinţarea I.P.S. Arhiepiscop şi Mitropolit Andrei.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           Consilier administrativ bisericesc                     Secretar eparhial    

 

                    Pr. Cristian Baciu                               Protos. Dr.  Benedict Vesa

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close