Posturi clericale categoria examen:

1. Preot slujitor la Parohia Câmpia Turzii I, Protopopiatul Turda, 2.000 suflete, categoria I.
  2. Preot slujitor la Parohia Gherla I, Protopopiatul Gherla, 2.000 suflete, categoria I.

Posturi clericale categoria numire:

1. Preot paroh la Parohia Vânători, Protopopiatul Huedin, 400 suflete, categoria a III-a.
  2. Preot paroh la Parohia Gersa II, Protopopiatul Năsăud, 190 suflete, categoria a III-a.

• Dosarele candidaţilor se vor depune la biroul consilierului administrativ bisericesc până la data de 26 aprilie 2019.
  • Examenul şi interviul vor avea loc în data de 6 mai 2019, ora 800.