Posturi numire:

1.      Preot misionar pentru Comunitatea deficienţilor de auz şi vorbire Bistriţa, Protopopiatul Bistriţa.

Condiţii pentru înscrierea la interviu:

·        Studii teologice

·        Exemenul de capacitate preoţească

·        Atestat de comunicare în limbajul mimico-gestual.

·        Interviul va consta în susţinerea a trei probe orale: predică, cateheză şi liturgică.

·        Dosarele candidaţilor se vor depune la biroul Consilierului administrativ bisericesc până la data de 29 aprilie 2016.

 

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close