Posturi pentru numire:

1.      Preot paroh la Parohia Bonț, filia Săcălaia, Protopopiatul Gherla, 510 suflete, categoria a III-a.

2.      Preot paroh la Parohia Năsal, Protopopiatul Gherla, 270 suflete, categoria a III-a.

3.      Preot paroh la Parohia Ţagu, Protopopiatul Beclean, 590 suflete, categoria a II-a.

 

                  Posturi pentru  examen:

1.      Preot paroh la Parohia Bonțida, Protopopiatul Gherla, 1600 suflete, categoria a I-a.

 

·        Pentru posturile de la categoria numire se va susţine un interviu, şi  se pot înscrie preoţii cu vechime de cinci ani, precum şi tinerii licenţiaţi în teologie care au susţinut examenul de capacitate. Interviul va consta în susţinerea a trei probe orale: predică, cateheză şi liturgică.

·        Pentru posturile de la categoria examen se pot înscrie preoții cu vechime de 5 ani.

·        Examenul se va susţine după programa pentru oraş.

·        Dosarele candidaţilor se vor depune la biroul Consilierului administrativ bisericesc până la data de 30 aprilie 2015.

                    Din încredinţarea I.P.S. Arhiepiscop şi Mitropolit Andrei.

 

 

 

 

 

 

 

           Consilier administrativ bisericesc                                  Secretar eparhial   

 

                    Pr. Cristian Baciu                                           Ierom. Benedict Vesa

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close