Posturi clericale categoria numire:

  1. Preot paroh la Parohia Mociu II, filiile Zorenii de Vale și Roșieni (slujire prin rotație), Protopopiatul Cluj I, 350 suflete, categoria a-II-a.
  2. Preot paroh la Parohia Podeni, Protopopiatul Turda, 250 suflete, categoria a III-a.
  3. Preot paroh la Parohia Măhal, filia Diviciorii Mici, Protopopiatul Gherla, 110 suflete, categoria a III-a.

 

  • Pentru interviu se pot înscrie preoţii cu vechime de cinci ani, precum şi tinerii licenţiaţi în teologie care au susţinut examenul de capacitate. Interviul va consta în susţinerea a trei probe orale: predică, cateheză şi liturgică.
  • Dosarele candidaţilor se vor depune la biroul consilierului administrativ bisericesc până în data de 27 ianuarie.
Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close