Posturi pentru numire

 

1.      Preot paroh, la Parohia Vultureni, filia Chidea, protopopiatul Cluj I, 310 suflete, categoria a III-a. 

 

 

·        Pentru posturile de la categoriainterviu se pot înscrie preoţii cu vechime de cinci ani, precum şi tinerii licenţiaţi în teologie care au susţinut examenul de capacitate. Interviul va consta în susţinerea a trei probe orale: predică, cateheză şi liturgică.

·        Dosarele candidaţilor se vor depune până în data de 1 octombrie 2013.

·        Interviul va avea loc în data de 2 octombrie 2013, orele 1000.

 

  Din încredinţarea I.P.S. Arhiepiscop şi Mitropolit Andrei.

 

 

Consilier administrativ bisericesc                                 Secretar eparhial

 

                      Pr. Cristian Baciu                                                 Dr. Valentin Vesa

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close