LISTA PAROHIILOR VACANTE 2-16 decembrie 2014

 

            

                  Posturi pentrunumire:

1.      Preot paroh laParohia Petea, filia Legii, Protopopiatul Cluj I, 280 suflete, categoria  a III-a.

2.      Preot paroh laParohia Rogojel, Protopopiatul Huedin, 680 suflete, categoria a- II-a.

3.      Preot paroh laParohia Galații Bistriței, Protopopiatul Bistrița, 610 suflete, categoria  a II-a.

 

 

·        Pentru posturile de la categorianumire se va susţine un interviu, şi  se pot înscrie preoţii cu vechime de cinci ani, precum şi tinerii licenţiaţi în teologie care au susţinut examenul de capacitate. Interviul va consta în susţinerea a trei probe orale: predică, cateheză şi liturgică.

·        Dosarele candidaţilor se vor depune la biroul Consilierului administrativ bisericesc până la data de 16 decembrie 2014.

                    Din încredinţarea I.P.S. Arhiepiscop şi Mitropolit Andrei.

 

              Consilier administrativ bisericesc                               Secretar eparhial   

           

               Pr. Cristian Baciu                                                Dr. Valentin Vesa

 

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close