LISTA PAROHIILOR VACANTE  10 – 31 iulie 2013

                                       

 

            I. Posturi pentrunumire

1.      Preot paroh, Parohia Ortodoxă Gligoreşti, Protopopiatul Turda, 420 suflete, categoria a III-a.

2.      Preot paroh, Parohia Ortodoxă Ciceu Poieni, Protopopiatul Beclean, 390 suflete, categoria a III-a.

 

·        Pentru posturile de la categoria interviu se pot înscrie preoţii cu vechime de cinci ani, precum şi tinerii licenţiaţi în teologie care au susţinut examenul de capacitate. Interviul va consta în susţinerea a trei probe orale: predică, cateheză şi liturgică.

·        Dosarele candidaţilor se vor depune până în  data de 31 iulie 2013.

 

  Din încredinţarea I.P.S. Arhiepiscop şi Mitropolit Andrei.

 

Consilier administrativ bisericesc                                 Secretar eparhial

                 Pr. Cristian Baciu                                                  Dr. Valentin Vesa

 

 

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close