LISTA PAROHIILOR VACANTE

10 – 30 octombrie 2013

                                       

          Posturi pentrunumire

1.      Preot paroh, la Parohia Tritenii de Sus, protopopiatul Turda, 700 suflete, categoria a II-a. 

 

·         Pentru posturile de la categoria interviu se pot înscrie preoţii cu vechime de cinci ani, precum şi tinerii licenţiaţi în teologie care au susţinut examenul de capacitate. Interviul va consta în susţinerea a trei probe orale: predică, cateheză şi liturgică.

·         Dosarele candidaţilor se vor depune până în data de 30 octombrie 2013.

  Din încredinţarea I.P.S. Arhiepiscop şi Mitropolit Andrei.

 

Consilier administrativ bisericesc                                    Secretar eparhial

 

                      Pr. Cristian Baciu                                                       Dr. Valentin Vesa

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close