Posturi pentru numire:

1.      Preot paroh la Parohia Romuli, Protopopiatul Năsăud, 1210 suflete, categoria  I.

2.      Preot paroh la Parohia Braniştea, Protopopiatul Beclean, 520 suflete, categoria a- II-a .

·        Pentru posturile de la categorianumire se va susţine un interviu, şi  se pot înscrie preoţii cu vechime de cinci ani, precum şi tinerii licenţiaţi în teologie care au susţinut examenul de capacitate. Interviul va consta în susţinerea a trei probe orale: predică, cateheză şi liturgică.

·        Dosarele candidaţilor se vor depune la biroul Consilierului administrativ bisericesc până la data de 31 octombrie 2014.

Consilier administrativ bisericesc                              Secretar eparhial

Pr. Cristian Baciu                                                Dr. Valentin Vesa