LISTA PAROHIILOR VACANTE 1-31  mai  2015

 

                   

 

                  Posturi pentru examen:

1.      Preot paroh laParohia Borşa, Protopopiatul Cluj I, 1030 suflete, categoria  I.

2.      Preot paroh la Parohia Sângeorz Băi III, Protopopiatul Năsăud, 1750 suflete, categoria I.

 

Posturi pentru interviu:

3.      Preot paroh laParohia Bonțida, Protopopiatul Gherla, 1600 suflete, categoria  I.

·        Pentru posturile de la categoria examen se pot înscrie preoții cu vechime de 5 ani.

·        Pentru interviu  se pot înscrie preoţii cu vechime de cinci ani, precum şi tinerii licenţiaţi în teologie care au susţinut examenul de capacitate. Interviul va consta în susţinerea a trei probe orale: predică, cateheză şi liturgică.

·        Examenul se va susţine după programa pentru oraş.

·        Dosarele candidaţilor se vor depune la biroul Consilierului administrativ bisericesc până la data de 26 mai 2015.

                    Din încredinţarea I.P.S. Arhiepiscop şi Mitropolit Andrei.

 

 

 

 

 

           Consilier administrativ bisericesc                                  Secretar eparhial   

 

                    Pr. Cristian Baciu                                Ierom. Dr.  Benedict Vesa

 

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close