LISTA PAROHIILOR VACANTE 1-31 iulie 2014

Posturi pentrunumire:

1.      Preot paroh la Parohia Iclod, Protopopiatul Gherla, 1500 suflete, categoria  I.

·        Pentru posturile de la categoria numire se va susţine un interviu, şi  se pot înscrie preoţii cu vechime de cinci ani, precum şi tinerii licenţiaţi în teologie care au susţinut examenul de capacitate. Interviul va consta în susţinerea a trei probe orale: predică, cateheză şi liturgică.

·        Dosarele candidaţilor se vor depune la biroul Consilierului administrativ bisericesc până la data de 25 iulie 2014.

·        Interviul va avea loc în data de 28 iulie 2014, orele 900.

Consilier administrativ bisericesc                                 Secretar eparhial

Pr. Cristian Baciu                                                Dr. Valentin Vesa