Posturi pentru numire:

1.      Preot paroh la Parohia nou înfiinţată Gilău III, Protopopiatul Cluj I, 700 suflete, categoria a- II-a (fără biserică şi fără casă parohială).

2.      Preot paroh la Parohia Teaca, Protopopiatul Bistriţa, 1250 suflete, categoria I.

3.      Preot paroh la Parohia Rebra, Protopopiatul Năsăud, 1900 suflete, categoria I.

4.      Preot paroh la Parohia Dumbrăviţa, Protopopiatul Beclean, 650 suflete, categoria a- II-a .

 

 

·        Pentru posturile de la categorianumire se va susţine un interviu, şi  se pot înscrie preoţii cu vechime de cinci ani, precum şi tinerii licenţiaţi în teologie care au susţinut examenul de capacitate. Interviul va consta în susţinerea a trei probe orale: predică, cateheză şi liturgică.

·        Dosarele candidaţilor se vor depune la biroul Consilierului administrativ bisericesc până la data de 29 august 2014.

                    Din încredinţarea I.P.S. Arhiepiscop şi Mitropolit Andrei.

 

              Consilier administrativ bisericesc                               Secretar eparhial   

           

               Pr. Cristian Baciu                                                Dr. Valentin Vesa

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close