Posturi pentru examen:

1.      Preot paroh laParohia Ceaba, filia Vale Unguraşului, Protopopiatul Gherla, 380 suflete, categoria a II-a

2.       Preot paroh laParohia Vişagu, Protopopiatul Huedin, 320 suflete, categoria a III-a.

·        Pentru interviu  se pot înscrie preoţii cu vechime de cinci ani, precum şi tinerii licenţiaţi în teologie care au susţinut examenul de capacitate. Interviul va consta în susţinerea a trei probe orale: predică, cateheză şi liturgică.

·        Dosarele candidaţilor se vor depune la biroul Consilierului administrativ bisericesc până la data de 25 noiembrie 2015.

Consilier administrativ bisericesc                          Secretar eparhial

Pr. Cristian Baciu                                    Ierom. Dr.  Benedict Vesa