Înaltpresfințitul Părinte Andrei, Mitropolitul Clujului s-a întâlnit joi, 7 septembrie 2017, cu copiii aflați în vacanță în tabăra de tineret de la Sângeorz Băi.

Aflat într-o vizită în județul Bistrița-Năsăud, Ierarhul, însoțit de Exarhul Mănăstirilor din Arhiepiscopia Clujului, Arhim. Dumitru Cobzaru, și de Consilierul eparhial pe probleme de misiune şi protocol, Arhid. Claudiu Ioan Grama, au poposit pentru câteva minute la Centrul pentru tineret „Ioan Bunea” pentru a petrece câteva minute cu copiii aflați aici.

După un scurt recital de cântece și poezii oferit de copii, Înaltpreasfinția Sa i-a îndemnat să fie ascultători de părinți, de profesori și de Biserică, ppentru că astfel vor ajunge să fie oameni de nădejde ai societății și ai Bisericii.

La finalul întâlnirii, cei mici au primit din partea Mitropolitului Clujului cărți de rugăciuni.

Din aceeași categorie

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close