Înaltpreasfinţitul Părinte Andrei, Arhiepiscopul Vadului, Feleacului şi Clujului şi Mitropolitul Clujului, Maramureşului şi Sălajului a semnat joi seara, 29 noiembrie 2018, în Cartea de Aur a Centenarului Marii Unirii de la 1918, volum realizat după modelul Cărţii de Aur din 1929, una dintre cele mai importante piese aflate în patrimoniul Muzeului Naţional al Unirii din Alba Iulia. Evenimentul a avut loc la Reședința Mitropolitană din Cluj-Napoca, în prezenţa directorului Muzeului Naţional al Unirii din Alba Iulia, Gabriel Tiberiu Rustoiu și a președintelui Consiliului Județean Alba, Ion Dumitrel.

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close