Arhiepiscopia Vadului, Feleacului și Clujului organizează joi, 30 mai 2024, un eveniment cultural-artistic dedicat copiilor, intitulat „Micii prieteni ai Muzeului Mitropoliei”. Manifestarea va avea loc începând cu ora 19:00, la Muzeul Mitropoliei Clujului, aflat la demisolul Catedralei Mitropolitane din Cluj-Napoca.

Vor susține un program artistic preșcolari și școlari de la următoarele instituții de învățământ din municipiul Cluj-Napoca: Grădinița „Sfântul Stelian”, Colegiul Ortodox „Mitropolitul Nicolae Colan” și Școala Gimnazială „Emil Isac”, dar și de la Grădinița cu Program Prelungit Florești.

Spectacolul va fi prezentat de actrița Doina Dejica, realizatoarea emisiunii „Păhărelul cu Nectar” de la Radio Renașterea, cunoscută în rândul copiilor drept „Daria”, cea care le spune povești.

Seara va fi încununată de prezența Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Andrei, care le va oferi daruri tuturor copiilor prezenți.

Vă așteptăm cu drag!

 

Biroul de presă al Arhipiscopiei Clujului

Pr. Cornel Coprean

 

Din aceeași categorie

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close