ÎPS Andrei, Mitropolitul Clujului, a transmis un mesaj de condoleanţe şi mângâiere  familiilor îndoliate, în urma tragediei din Muntenegru. În accidentul petrecut duminică seara, 18 români şi-au pierdut viaţa, între care şi o femeie din Cluj-Napoca, Aurora Morar. Mitropolitul Andrei şi-a exprimat regretul, dar a adus şi cuvinte mângâietoare şi încurajatoare celor aflaţi în suferinţă. Înaltpreasfinţia Sa a precizat că singura mângâiere care ţine este cea întemeiată pe credinţă, altfel cuvintele noastre omeneşti nu pot face absolut nimic.

 

 

 

Din aceeași categorie

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close