Editura Renașterea a Arhiepiscopiei Clujului a lansat astăzi două cărți în cadrul Festivalului de carte Transilvania. Evenimentul cultural a avut loc de la ora 13 pe scena special amenajată din Piața Unirii, în prezența a numeroși oameni de cultură, profesori universitari, academicieni, preoți și clujeni. A fost prezent la eveniment și ÎPS Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Andrei care a vorbit despre cartea „S-a dus să-L vadă precum este” – culegere de studii și eseuri despre Părintele Sofronie Saharov, carte lanstă cu ocazia împlinirii a 20 de ani de la trecerea sa la Domnul. Tot atunci a fost lansat și un CD realizat de Radio Renașterea cu întreaga conferință susținută de pr. Rafail Noica în 30 mai la Cluj. În cadrul acestui eveniment a fost lansată și cartea “Publicistica Mitropolitului Nicolae Colan” scrisă de filologul Alexandru Surdu. Acest volum a fost prezentat de Prof. Elena Abrudan, de la Facultatea de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării, secția Jurnalism din Cluj, de scriitorul Constantin Cubleșan și de academicianul Horea Colan. Vizitatorii au putut cumpăra aceste două carți, precum și alte volume publicate de Editura Renașterea la prețuri promoționale. Clujenii interesați mai pot vizita standul Editurii Renașterea din cadrul Festivalului de carte Transilvania până duminică.

{joomplucat:25 limit=32|columns=4}

 

Din aceeași categorie

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close