Cuvântul Înaltpreasfințitului Părinte Andrei, Arhiepiscopul Vadului, Feleacului și Clujului și Mitropolitul Clujului, Maramureșului și Sălajului, rostit cu prilejul lansării cărții „Beichte und Kommunion” (Spovedanie şi comuniune), scrisă de Înaltpreasfinţia Sa și tradusă în limba germană de teologul evanghelic dr. Jürgen Henkel, Profesor Honoris Causa al Universității Babeş-Bolyai din Cluj-Napoca și membru al Institutului germano-român pentru Teologie, Ştiinţă, Cultură şi Dialog „Ex Fide Lux” din Nürnberg, Germania. Evenimentul a avut loc marți seara, 14 martie 2023, la Muzeul Mitropoliei Clujului de la demisolul Catedralei Mitropolitane din Cluj-Napoca.

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close