În perioada 15 mai – 23 iunie 2017 va avea loc înscrierea preoţilor pentru participarea la Cursurile pastorale pentru obţinerea gradelor profesionale, organizate la Facultatea de Teologie Ortodoxă din Cluj-Napoca.

Aceste cursurise vor desfăşura în perioada 3-14 iulie 2017.

Colocviul pentru admiterea la gradul I va avea loc în data de 14 iulie 2017.

Preoţii care întrunesc condiţiile de participare vor depune dosarul de înscriere la Centrul Eparhial sau la protopopiat.

Acte necesare pentru înscriere:

  • Cerere de înscriere către I.P.S. Arhiepiscop şi Mitropolit Andrei;
  • Copie actele de studii;
  • Copie grad profesional anterior;
  • Memoriu de activitate vizat de protopop;
  • Adeverinţă privind vechimea în preoţie;
  • Curriculum vitae.
Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close