Maestrul Dan Puric a conferențiat ieri, 23 ianuarie 2014, la Cluj-Napoca. Evenimentul a avut loc în Sala Auditorium Maximum a Universității Babeș-Bolyai, cu începere de la ora 18, în prezența ÎPS Părinte Andrei și a sute de clujeni. Maestrul Dan Puric le-a vorbit celor prezenți despre ființa poporului român, încercând o radiografie a neamului nostru din perspectivă creștină și intuind posibile soluții pentru ieșirea din criza spirituală și economică contemporană. Cu prilejul evenimentului, a fost lansată la Cluj-Napoca și noua carte a maestrului Dan Puric, Despre sufletul românesc.
Această conferință va fi susținută azi de maestrul Dan Puric și la Zalău, în sala Billiant Parc din Grădina Poporului. Aceste două evenimente sunt de ordin caritabil și reprezintă un sprijin adus Mănăstirii „Sf. Ioan Iacob Hozevitul” de la Piatra Craiului, întrucât banii strânși vor fi donați așezământului monahal pentru a susține construcția noii biserici.
Mănăstirea „Sfântul Ioan Iacob Hozevitul” este situată pe raza localității Bucea, în dreptul Popasului Piatra Craiului. Așezământul monahal a fost înființat în anul 1995, cu binecuvântarea vrednicului de pomenire Mitropolit Bartolomeu.         

Din aceeași categorie

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close