Evenimentul a debutat de la ora 10:00 cu o slujbă de Te-Deum, oficiată în prezența Înaltpreasfințitului Părinte Andrei, Arhiepiscopul și Mitropolitul Clujului, la biserica Sfântul Apostol Andrei din oraș.

În deschiderea lucrărilor Pr. Conf. Univ Dr. Ioan Bizău, de la Facultatea de Teologie Ortodoxă din Cluj-Napoca a susținut o prelegere cu privire la importanța icoanei în cultul ortodox și în viața creștinului, temă unică la nivelul Patriarhiei Române în acest an.

La final, Pr Bogdan Ivanov, consilier cultural în cadrul Arhiepiscopiei Clujului a făcut o serie de anunțuri de ordin administrativ.

Din aceeași categorie

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close