La invitația Ligii Tinerilor Creștini Ortodocși din Dej, în seara zilei de 3 aprilie 2014 ÎPS Părinte Andrei a susținut o conferință duhovnicească la Centrul Cultural „ARTA” din Municipiu.
Ierarhul le-a vorbit celor prezenți despre post, numind această perioadă „armă împotriva răului, păcatului şi diavolului”.
De asemenea, Înaltpreasfinția Sa a răspuns întrebărilor venite din partea publicului.

Evenimentul cultural-religios s-a încheiat cu un recital de muzică religioasă, susţinut de interpreta Ioana Breda Morar, Grupul vocal „Sf. Ierarh Nectarie” și Corala „Armonia” a Casei de Cultură din Dej. 

 

Din aceeași categorie

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close