ARHIEPISCOPIA VADULUI FELEACULUI SI CLUJULUI dorește să comunice finalizarea proiectului Sunt și rămân român: cred, simt și trăiesc românește! depus în cadrul „PROGRAMELE DE FINANŢARE ALE DEPARTAMENTULUI PENTRU ROMÂNII DE PRETUTINDENI”, finanțat prin contractul de finanțare numărul 424/09.11.2023. Valoarea totală a contractului de finanțare a fostde 59.996,00  Lei.

Proiect finanțat de Departamentul pentru Românii de Pretutindeni.

Locul de desfășurare a proiectului a fost Regatul Unit al Marii Britanii, Londra, Northampton, Borehamwood. Perioada de derulare a proiectului 02 octombrie – 23 noiembrie 2023. Publicul țintă a fost comunitatea de români stabiliți în Regatul Unit al Marii Britanii.

Obiectivele proiectului

Obiectivul 1: Lansarea cărții „Fiule, m-am vrut să-ți fiu candelă de ceas târziu”, de Arhim. Dumitru Cobzaru, în cadrul comunității românești din Regatul Unit al Marii Britanii în octombrie 2023.

Obiectiv 2: Promovarea identității și tradițiilor românești în cadrul comunității de români din Regatul Unit al Marii Britanii în octombrie 2023.

Obiective 3: Tipărirea a 4000 exemplare a cărții „Fiule, m-am vrut să-ți fiu candelă de ceas târziu”, de Arhim. Dumitru Cobzaru pentru comunitatea de români din Regatul Unit al Marii Britanii.

Rezultate asteptate in corelare cu obiectivele specifice ale proiectului:

  1. Cartea „Fiule, m-am vrut să-ți fiu candelă de ceas târziu”, de Arhim. Dumitru Cobzaru a fost lansată în cadrul comunității românești din Regatul Unit al Marii Britanii în octombrie 2023.
  2. S-a promovat identitatea și tradițiile românești în cadrul comunității de români din Regatul Unit al Marii Britanii în octombrie 2023.
  3. 4000 exemplare a cărții „Fiule, m-am vrut să-ți fiu candelă de ceas târziu”, de Arhim. Dumitru Cobzaru pentru comunitatea de români din Regatul Unit al Marii Britanii au fost tipărite.

Date de contact:

ARHIEPISCOPIA VADULUI FELEACULUI SI CLUJULUI

Mun. Cluj-Napoca, Str. Piata Avram Iancu, Nr. 18, Ap. 0, Jud. Cluj

Coordonator de proiect: VĂSCU DAN-GRIGORE

dan.vascu@gmail.com

0772171551

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close