Posturi pentru numire:

1.      Preot paroh la Parohia Petreştii de Jos (570 suflete), Protopopiatul Turda, categoria a II-a.

2.      Preot paroh la Parohia Fundătura (650 suflete), Protopopiatul Gherla, categoria a II-a.

3.      Preot paroh la Parohia Arcalia (510 suflete), Protopopiatul Bistriţa, categoria a II-a.

4.      Preot paroh la Parohia Coldău (350 suflete), Protopopiatul Beclean, categoria a III-a.

·        Pentru interviu  se pot înscrie preoţii cu vechime de cinci ani, precum şi tinerii licenţiaţi în teologie care au susţinut examenul de capacitate. Interviul va consta în susţinerea a trei probe orale: predică, cateheză şi liturgică.

·        Dosarele candidaţilor se vor depune la biroul Consilierului administrativ bisericesc până la data de 28 august 2015.

·        Interviul va avea loc în data de luni, 31 august 2015, ora 900.

·        Interviul va avea loc în data de luni, 31 august 2015, ora 900.

Consilier administrativ bisericesc                          Secretar eparhial

Pr. Cristian Baciu                                    Ierom. Dr.  Benedict Vesa