În perioada 15 mai – 15 iunie 2015 are loc la Centrul Eparhial înscrierea personalului clerical pentru obţinerea gradelor profesionale (definitivat, gradul II şi gradul I), în conformitate cu Hotărârea Sfântului Sinod nr. 1199/2008.

          Actele necesare: cerere de înscriere către Chiriarh, copie după Diploma de Licenţă şi foaia matricolă, adeverinţă privind vechimea în preoţie, memoriu de activitate vizat de protopop, recomandarea protopopului. Pentru gr. I şi gr. II mai este nevoie de următoarele: dovada privind publicarea în presa bisericească a unor articole; dovada privind elaborarea sau susţinerea cel puţin a unei conferinţe preoţeşti.

         

 

                                         Consilier administrativ bisericesc

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close