Vă facem cunoscut că în acest an Cursurile pastorale pentru obţinerea gradelor profesionale (definitivat și gradul II), organizate la Facultatea de Teologie Ortodoxă din Cluj-Napoca, vor avea loc în perioada 9 – 20 septembrie 2024. Festivitatea de deschidere va avea loc în data de 9 septembrie 2024, ora 900 la sediul Facultăţii din Str. Episcop Nicolae Ivan fn.

Preoţii care întrunesc condiţiile de participare vor depune dosarul de înscriere în perioada 1 iulie – 16 august 2024  la Centrul Eparhial sau la Protopopiat.

Colocviul pentru admiterea la gradul I va avea loc în luna noiembrie, la o dată pe care o vom anunța ulterior.

Actele necesare pentru înscriere:

cerere către IPS Mitropolit Andrei

copia actelor de studii

copie grad anterior

memoriu de activitate vizat de  protopop.

                                                     

 Consilier administrativ bisericesc

Pr. Cristian Baciu

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close