Radio Renașterea a aniversat luni, 1 mai 2017, 18 ani de emisie. Pentru a marca evenimentul, de la ora 10:00, a fost oficiat un Te-Deum în paraclisul Seminarului Teologic Ortodox.

Slujba a fost oficiată în prezența ÎPS Părinte Andrei, Arhiepiscopul și Mitropolitul Clujului, precum și a conducerii radioului, a angajaților și a colaboratorilor postului de radio. Au participat la slujbă și câteva ascultătoare fidele ale postului nostru de radio, care au dorit să fie alături echipei la această importantă aniversare.

La finalul slujbei Mitropolitul Clujului le-a urat membrilor colectivului Radio Renașterea mult spor în misiunea pe care o au de îndeplinit. De asemenea, Înaltpreasfinția sa a vorbit despre importanța acestui mijloc de misiune al Bisericii și le-a recomandat celor ce lucrează aici să fie mai râvnitori în misiunea lor, încurajându-i că la final Domnul Hristos le va răsplăti osteneala.

După slujba de Te-Deum porțile radioului s-au deschis, astfel încât, până după-amiază cei doritori au putut vizita redacția și sta de vorbă cu realizatorii de emisiuni.

Autor: Andreea Pâgleșan, Radio Renașterea

Din aceeași categorie

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close