Posturi clericale categoria examen:

1. Preot paroh la Parohia nou înființată „Sfânta Mironosiță Ioana”, Cluj-Napoca, cartier Voroneț, Protopopiatul Cluj II, fără biserică și fără casă parohială.
  2. Preot paroh la Parohia Tureac, Protopopiatul Bistrița, 2.050 suflete, categoria I.

Posturi clericale categoria numire:

1. Preot paroh la Parohia Archiud, Protopopiatul Bistrița, 517 suflete, categoria a II-a.

• Dosarele candidaţilor se vor depune la biroul consilierului administrativ bisericesc până la data de 30 august 2019.