LISTA PAROHIILOR VACANTE 1-25  iunie  2015

Posturi pentru interviu:

1.      Preot paroh la Parohia Borşa (1030 suflete)Protopopiatul Cluj I, categoria  I.

2.      Preot paroh la Parohia Simioneşti (215 suflete), filia Monari, Protopopiatul Bistriţa,  categoria a II -a.

3.      Preot paroh la Parohia Şieu Odorhei (541 suflete), filia Bretea, Protopopiatul Beclean, categoria a –II-a.

·        Pentru interviu  se pot înscrie preoţii cu vechime de cinci ani, precum şi tinerii licenţiaţi în teologie care au susţinut examenul de capacitate. Interviul va consta în susţinerea a trei probe orale: predică, cateheză şi liturgică.

·        Dosarele candidaţilor se vor depune la biroul Consilierului administrativ bisericesc până la data de 25 iunie 2015.

Consilier administrativ bisericesc                                  Secretar eparhial

Pr. Cristian Baciu                                    Ierom. Dr.  Benedict Vesa