La praznicul Schimbării la Față a Domnului și Mănăstirea Cheile Turzii din localitatea Petreştii de Sus, județul Cluj, și-a sărbătorit hramul. Cu acest prilej, Sfânta Liturghie a fost oficiată de Înaltpreasfințitul Părinte Andrei, Mitropolitul Clujului, Maramureșului și Sălajului, la altarul de vară din curtea mănăstirii. „Intrăm în bucuria Schimbării la Față, dacă acceptăm și Crucea”, le-a spus celor prezenți Înaltpreasfinția Sa.

Share This

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența dumneavoastră pe acest site. Prin continuarea navigării în această pagină confirmați acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Mai multe informații

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close